بیت‌ کوین

بیت کوین

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که در ژانویه 2009 پس از سقوط بازار مسکن ایجاد شد. این ایده ها در یک مقاله سفید (اوراق سفید نوعی گزارش معتبر یا راهنما برای کمک به خوانندگان است که به منظور درک یک مسئله، حل یک مشکل، یا اتخاذ یک تصمیم تدوین می‌گردد) توسط اسم مستعار Satoshi Nakamoto بیان شده است.  هویت شخص یا افرادی که این فناوری را ایجاد کرده اند هنوز یک رمز و راز است. بیت کوین نوید هزینه های معامله کمتری را نسبت به سازوکارهای پرداخت آنلاین بصورت سنتی ارائه می دهد و برخلاف ارزهای صادرشده توسط دولت ، توسط یک مرجع غیرمتمرکز اداره می شود.

بیت‌کوین (به انگلیسی: Bitcoin) یک رمزارز و نظام پرداخت جهانی با کارکردهای مشابه پول بی‌پشتوانه است، ولی از نظر حقوقی هنوز هیچ کشوری آن را به عنوان پول قانونی به رسمیت نشناخته‌است. از نظر فنی بیت‌کوین نخستین پول دیجیتال غیرمتمرکز است. چرا که بدون بانک مرکزی یا مسئول مرکزی کار می‌کند.این شبکه همتابه‌همتا است و تراکنش‌ها، مستقیماً و بدون واسطه بین کاربران انجام می‌شود.

هیچ بیت کوین فیزیکی وجود ندارد ، فقط موجودی در یک دفتر عمومی است که همه به آن دسترسی شفاف دارند ، که – همراه با تمام معاملات بیت کوین – با مقدار زیادی قدرت محاسباتی تأیید می شود. بیت کوین توسط هیچ بانک یا دولتی صادر نمی شود یا از آن پشتیبانی نمی شود و بیت کوین های فردی نیز به عنوان یک کالا ارزش ندارند. علی رغم اینکه پول رایج قانونی نیست ، بیت کوین محبوبیت بالایی دارد و باعث راه اندازی صدها ارز مجازی دیگر شده است که به طور کلی به آنها Altcoins گفته می شود.

بیت کوین

روشهای کلیدی

بیت کوین در سال 2009 راه اندازی شد ، بزرگترین ارز رمزنگاری شده در بازار است.

برخلاف ارز Fiat (پول بی‌پشتوانه، پول حکمی، پول دستوری یا پول اعتباری پولی است که ارزشش ذاتی نبوده و تنها ناشی از دستور دولتی یا قانون باشد) ، بیت کوین با استفاده از سیستم دفتر مرکزی غیرمتمرکز معروف به Blockchain (بلاکچین) ایجاد ، توزیع ، معامله و ذخیره می شود.

تاریخچه بیت کوین به عنوان (ذخیره ارزش  store of value‎کارکردی از یک دارایی است که می‌تواند در آینده ذخیره، بازیابی یا مبادله شود و در زمان بازیابی به طور قابل پیش بینی مفید واقع شود) متلاطم بوده است. ارز رمزنگاری شده در سال 2017 تقریباً تا20،000 دلار به ازای هر سکه افزایش یافت ، اما از دو سال بعد ، معاملات ارز با کمتر از نیمی از آن انجام می شود.

بیت کوین به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده دارای محبوبیت و موفقیت گسترده ،موجب الهام تعداد زیادی از پروژه های دیگر را در فضای بلاکچین شده است.

درک بیت کوین

بیت کوین مجموعه ای از رایانه ها یا گره ها است که همگی کد بیت کوین را اجرا می کنند و بلاک چین آن را ذخیره می کنند. یک بلاکچین را می توان مجموعه ای از بلوک ها دانست. در هر بلوک مجموعه ای از معاملات وجود دارد. از آنجا که همه این رایانه های دارای زنجیره بلوک دارای لیست یکسانی از بلوک ها و تراکنش ها هستند و به طور شفاف پر شدن این بلوک های جدید را با معاملات جدید بیت کوین مشاهده می کنند ، هیچ کس نمی تواند در سیستم تقلب کند. هر کسی ، چه “گره” بیت کوین را اجرا کند یا نه ، می تواند این معاملات را به صورت زنده مشاهده کند. برای دستیابی به عملی شیطانی ، یک بازیگر بد باید 51 درصد از قدرت محاسباتی که بیت کوین را تشکیل می دهد ، استفاده کند. بیت کوین از ماه مه سال 2020 حدود 47000 گره دارد و این تعداد در حال رشد است ، و چنین حمله ای را بعید می داند.

در صورت وقوع حمله ، گره های بیت کوین یا افرادی که با رایانه خود در شبکه بیت کوین شرکت می کنند ، به احتمال زیاد به زنجیره بلوکی جدید می روند و تلاش بازیگر بد را برای رسیدن به حمله از بین میبرند.

بیت کوین نوعی ارز رمزنگاری شده است. موجودی رمز های بیت کوین با استفاده از “کلیدهای” عمومی و خصوصی که رشته های طولانی اعداد و حروف هستند و از طریق الگوریتم رمزگذاری ریاضی که برای ایجاد آنها استفاده شده است ، حفظ می شوند. کلید عمومی (قابل مقایسه با شماره حساب بانکی) به عنوان آدرسی است که برای جهان منتشر می شود و دیگران ممکن است بیت کوین برای آن ارسال کنند. منظور از کلید خصوصی (قابل مقایسه با پین خودپرداز) یک راز محافظت شده است و فقط برای اجازه انتقال بیت کوین استفاده می شود. کلیدهای بیت کوین را نباید با کیف پول بیت کوین اشتباه گرفت ، این یک دستگاه فیزیکی یا دیجیتالی است که تجارت بیت کوین را تسهیل می کند و به کاربران امکان می دهد مالکیت کوین ها را ردیابی کنند. اصطلاح “کیف پول” کمی گمراه کننده است ، زیرا ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین به این معنی است که هرگز “در” کیف پول ذخیره نمی شود بلکه به صورت غیرمتمرکز بر روی بلاکچین قرار دارد.

سبک های نوشتاری : طبق بنیاد رسمی بیت کوین ، کلمه “Bitcoin” در متن ارجاع به موجودیت یا مفهوم بزرگ است ، در حالی که “bitcoin” هنگام اشاره به مقداری از ارز با حروف کوچک نوشته می شود (به عنوان مثال “من” 20 bitcoin معامله کردم”) یا خود واحدها. شکل جمع می تواند “bitcoin” یا “bitcoins” باشد. بیت کوین معمولاً به اختصار “BTC” نیز خوانده می شود.  

بیت کوین

بیت کوین چگونه کار می کند

بیت کوین یکی از اولین ارزهای دیجیتالی است که از فناوری peer-to-peer برای تسهیل پرداخت های فوری استفاده می کند. افراد و شرکتهای مستقلی که قدرت محاسباتی حاکم را دارند و در شبکه بیت کوین شرکت می کنند ، از گره ها یا استخراج کنندگان تشکیل شده اند. انگیزه “ماینرها” یا افرادی که معاملات روی بلاکچین را پردازش می کنند ، پاداش (انتشار بیت کوین جدید) و کارمزد معاملات پرداخت شده در بیت کوین است. می توان این ماینرها را مرجعی غیرمتمرکز دانست که اعتبار شبکه بیت کوین را اعمال می کند. بیت کوین جدید با نرخ ثابت ، اما به صورت دوره ای در حال کاهش است ، به طوری که کل عرضه بیت کوین به 21 میلیون می رسد. از ژوئیه سال 2020 ، تقریباً 3 میلیون بیت کوین وجود دارد که هنوز استخراج نشده اند . به این ترتیب ، بیت کوین (و هر ارز رمزنگاری شده ای که از طریق یک فرآیند مشابه تولید می شود) متفاوت از ارز Fiat است. در سیستم های بانکی متمرکز ، ارز با نرخ منطبق بر رشد کالا در تلاش برای حفظ ثبات قیمت آزاد می شود ، در حالی که یک سیستم غیرمتمرکز مانند بیت کوین نرخ انتشار را زودتر از موعد مقرر و طبق یک الگوریتم تنظیم می کند.

استخراج بیت کوین فرایندی است که بیت کوین در آن منتشر می شود. به طور کلی ، استخراج نیاز به حل معماهای دشوار محاسباتی دارد تا بتواند بلوک جدیدی را که به زنجیره بلوک اضافه شده است ، کشف کند. در مشارکت در زنجیره بلوک ، استخراج سوابق معاملات را در سراسر شبکه اضافه و تأیید می کند. برای اضافه کردن بلوک به بلاکچین ، ماینرها پاداش در قالب چند بیت کوین دریافت می کنند. پاداش هر 210،000 بلوک نصف می شود. پاداش بلوک 50 بیت کوین جدید در سال 2009 بود و در حال حاضر 12.5 است. در 11 ماه مه سال 2020 ، نیمه دوم اتفاق افتاد و پاداش هر کشف بلاک را به 6.25 بیت کوین کاهش داد. از سخت افزارهای مختلفی می توان برای استخراج بیت کوین استفاده کرد اما برخی از آنها پاداش بیشتری نسبت به بقیه دارند. تراشه های رایانه ای خاصی به نام مدارهای مجتمع Application-Specific (ASIC) و واحدهای پردازش پیشرفته تری مانند Graphic Processing Units (GPU) می توانند جوایز بیشتری کسب کنند. این پردازنده های استخراج دقیق به عنوان “تجهیزات استخراج” شناخته می شوند.

یک بیت کوین به هشت رقم اعشاری (100 میلیونم یک بیت کوین) قابل تقسیم است و از این کوچکترین واحد به عنوان Satoshi یاد می شود. در صورت لزوم ، و اگر استخراج کنندگان شرکت کننده این تغییر را بپذیرند ، در نهایت می توان بیت کوین را به حتی بیشتر تقسیم کرد .

بیت کوین

چگونه بیت کوین شروع شد

18 آگوست 2008: نام دامنه bitcoin.org ثبت شده است. امروز حداقل این دامنه “WhoisGuard Protected” است ، به این معنی که هویت شخصی که آن را ثبت کرده است اطلاعات عمومی نیست.

31 اکتبر 2008: یک فرد یا گروهی با استفاده از نام Satoshi Nakamoto در لیست پستی رمزنگاری در metzdowd.com اعلامیه می دهد: “من روی یک سیستم نقدی الکترونیکی جدید کار کرده ام که کاملاً peer-to-peer است ، بدون شخص ثالث مورد اعتماد. این whitepaper معروف که در bitcoin.org منتشر شده است ، تحت عنوان “بیت کوین: سیستم نقدی الکترونیکی peer-to-peer” ، به عنوان Magna Carta (منشور کبیر : منشور قانونی انگلیسی است که به‌طور رسمی در سال ۱۲۱۵ به تصویب رسید) برای نحوه کار امروز بیت کوین شناخته می شود.

3 ژانویه 2009: اولین بلوک بیت کوین استخراج شد ، بلوک 0. این همچنین به عنوان “بلوک پیدایش” شناخته می شود .

8 ژانویه 2009: اولین نسخه از نرم افزار Bitcoin در لیست رمزگذاری رمزنگاری اعلام شد.

9 ژانویه 2009: بلوک 1 استخراج می شود و استخراج بیت کوین به طور جدی آغاز می شود.

بیت کوین

چه کسی Bitcoin را اختراع کرد؟

هیچ کس نمی داند چه کسی بیت کوین را اختراع کرده است ، یا حداقل نه به طور قطعی. Satoshi Nakamoto نامی است که با شخص یا گروهی از افراد مرتبط است که مقاله سفید اصلی بیت کوین را در سال 2008 منتشر کردند و روی نرم افزار اصلی بیت کوین کار کردند که در سال 2009 منتشر شد. در سالهای گذشته ، بسیاری از افراد ادعا کرده اند که یا بعنوان افراد واقعی در پشت نام مستعار مطرح شده اند ، اما از ماه مه سال 2020 ، هویت واقعی (یا هویت) پشت Satoshi همچنان پنهان است.

 

قبل از ساتوشی

گرچه وسوسه انگیز است که باور کنیم چرخش رسانه ها بر این است که Satoshi Nakamoto نابغه ای منزوی است که بیت کوین را از هیچ چیز ایجاد کرد ، اما چنین نوآوری هایی معمولاً در خلا اتفاق نمی افتد. تمام اکتشافات مهم علمی ، هر چقدر هم که به ظاهر اصلی باشد ، بر اساس تحقیقات قبلی ساخته شده است. پیش زمینه های بیت کوین وجود دارد: Adam Back’s Hashcash ، اختراع شده در سال 1997،8 و متعاقبا Wei Dai’s b-money ، Nick Szabo’s bit gold و Hal Finney’s Reusable اثبات کار. خود نامه سفید بیت کوین به Hashcash (یک سیستم اثبات کار است که برای محدود کردن هرزنامه ایمیل و حملات انکار سرویس استفاده می شود و اخیراً به دلیل استفاده در بیت کوین (و سایر ارزهای رمزپایه) به عنوان بخشی از الگوریتم استخراج ، مشهور شده است) و b-money و همچنین کارهای مختلف دیگری اشاره دارد که شامل چندین زمینه تحقیقاتی است. شاید جای تعجب نداشته باشد ، گفته می شود که بسیاری از افراد در پشت پروژه های دیگر که در بالا ذکر شد ، در ایجاد بیت کوین نیز سهیم بوده اند.

 

چرا Satoshi ناشناس است؟

چند نکته برای مخفی نگه داشتن مخترع بیت کوین برای هویت خود وجود دارد. یکی حریم خصوصی است. همانطور که بیت کوین به محبوبیت بیشتری دست یافته است – و به نوعی پدیده جهانی تبدیل می شود – ساتوشی ناکاموتو احتمالاً مورد توجه بسیاری از رسانه ها و دولت ها قرار خواهد گرفت.

دلیل دیگر می تواند پتانسیل ایجاد Bitcoin در اخلال در سیستم های بانکی و پولی فعلی باشد. اگر بیت کوین به تصویب گسترده منتهی شود ، این سیستم می تواند از ارزهای fiat حاکم کشورها پیشی بگیرد. این تهدید برای ارز موجود می تواند دولت ها را ترغیب کند که بخواهند علیه خالق بیت کوین اقدامات قانونی انجام دهند.

دلیل دیگر ایمنی است. فقط با نگاهی به سال 2009 ، 32489 بلوک استخراج شد. با نرخ پاداش 50 BTC برای هر بلوک ، کل پرداخت در سال 2009 1،624،500 BTC بود که از 25 اکتبر 2019 13.9 میلیارد دلار ارزش دارد. می توان نتیجه گرفت که فقط Satoshi و شاید چند نفر دیگر از سال 2009 استخراج می کردند و که آنها اکثریت سهام BTC را در اختیار دارند. شخصی که این مقدار بیت کوین را در اختیار داشته باشد ، می تواند مورد هدف مجرمان قرار گیرد ، خصوصاً از آنجا که بیت کوین کمتر شبیه سهام است و بیشتر به پول نقد ، جایی که کلیدهای خصوصی لازم برای تأمین هزینه می تواند چاپ شود و به معنای واقعی کلمه در زیر یک تشک نگهداری شود. اگرچه احتمالاً مخترع بیت کوین اقدامات احتیاطی را برای ردیابی هرگونه انتقال ناشی از زورگیری انجام می دهد ، اما ناشناخته ماندن روش خوبی برای ساتوشی برای محدود کردن مواجهه است.

بیت کوین

دریافت بیت کوین به عنوان پرداخت

بیت کوین را می توان به عنوان وسیله پرداخت محصولات فروخته شده یا خدمات ارائه شده پذیرفت. اگر فروشگاه آجر و ملات دارید ، فقط یک تابلو با عنوان “Bitcoin Acquited here” نمایش دهید و بسیاری از مشتریان ممکن است به شما جذب شوند. معاملات را می توان با ترمینال سخت افزاری یا آدرس کیف پول مورد نیاز از طریق کدهای QR و برنامه های صفحه لمسی انجام داد. یک تجارت آنلاین می تواند با افزودن این گزینه پرداخت به سایر کارتهای اعتباری ، PayPal و غیره ، به راحتی بیت کوین را بپذیرد.

 

کار برای بیت کوین

کسانی که خود اشتغالی دارند می توانند برای کار در بیت کوین حقوق بگیرند. روش های مختلفی برای دستیابی به این هدف وجود دارد مانند ایجاد هر سرویس اینترنتی و افزودن آدرس کیف پول بیت کوین به سایت به عنوان نوعی پرداخت. چندین وب سایت / صفحه کاری وجود دارد که به ارز دیجیتال اختصاص یافته اند:

 

Cryptogrind از طریق وب سایت خود متقاضیان کار و کارفرمایان احتمالی را گرد هم آورده است

Coinality دارای مشاغل – آزاد ، نیمه وقت و تمام وقت – است که پرداخت در بیت کوین و همچنین ارزهای رمزپایه دیگری مانند Dogecoin و Litecoin را ارائه می دهد.

Jobs4Bitcoins ، بخشی از reddit.com

BitGigs

Bitwage راهی برای انتخاب درصدی از چک کار شما برای تبدیل به بیت کوین و ارسال به آدرس بیت کوین شما ارائه می دهد.

بیت کوین

سرمایه گذاری در بیت کوین

بسیاری از طرفداران بیت کوین وجود دارند که معتقدند ارز دیجیتال آینده است. بسیاری از کسانی که بیت کوین را تأیید می کنند معتقدند که این سیستم پرداخت سریعتر و کم هزینه را برای معاملات در سراسر جهان تسهیل می کند. اگرچه توسط هیچ دولت یا بانک مرکزی پشتیبانی نمی شود ، اما بیت کوین می تواند با ارزهای سنتی مبادله شود. در واقع ، نرخ ارز آن در برابر دلار سرمایه گذاران و معامله گران علاقه مند به بازی های ارزی را به خود جلب می کند. در واقع ، یکی از دلایل اصلی رشد ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین این است که آنها می توانند به عنوان جایگزینی برای پول ملی fiat و کالاهای سنتی مانند طلا عمل کنند.

در مارس 2014 ، سازمان امور مالیاتی اظهار داشت که تمام ارزهای مجازی ، از جمله بیت کوین ، به عنوان مالکیت مالیات می شوند تا ارز. سود یا زیان حاصل از بیت کوین که به عنوان سرمایه نگهداری می شود ، به عنوان سود یا زیان سرمایه محقق خواهد شد ، در حالی که بیت کوین که به عنوان موجودی نگهداری می شود ، متحمل سود یا زیان عادی می شود. فروش بیت کوین هایی که از طرف دیگری استخراج یا خریداری کرده اید یا استفاده از بیت کوین برای پرداخت کالاها یا خدمات نمونه هایی از معاملات قابل پرداخت مالیات است.

مانند هر دارایی دیگر ، اصل خرید کم و فروش بالا در مورد بیت کوین اعمال می شود. محبوب ترین روش جمع آوری ارز ، خرید از صرافی بیت کوین است ، اما روش های بسیار دیگری برای کسب و مالکیت بیت کوین وجود دارد.

بیت کوین

خطرات سرمایه گذاری بیت کوین

اگرچه بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری عادی در سهام خود طراحی نشده است (هیچ سهامی منتشر نشده است) ، برخی از سرمایه گذاران سوداگرانه پس از آنکه به سرعت در ماه مه 2011 و دوباره در نوامبر 2013 افزایش یافت ، به سمت پول دیجیتال سوق داده شدند. بنابراین ، بسیاری از مردم بیت کوین را به دلیل ارزش سرمایه گذاری آن خریداری می کنند نه به عنوان وسیله مبادله.

با این حال ، کمبود ارزش تضمین شده و ماهیت دیجیتالی آنها به معنی خرید و استفاده از بیت کوین خطرات ذاتی است. بسیاری از هشدارهای مربوط به سرمایه گذاران توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ، سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) ، اداره حمایت از حقوق مصرف کننده (CFPB) و سایر آژانس ها صادر شده است.

مفهوم ارز مجازی هنوز جدید است و در مقایسه با سرمایه گذاری های سنتی ، بیت کوین سابقه طولانی مدت یا سابقه اعتبار برای پشتیبانی از آن را ندارد. با محبوبیت روزافزون ، بیت کوین هر روز کمتر آزمایش می شود. هنوز هم ، پس از 10 سال ، آنها (مانند همه ارزهای دیجیتال) در مرحله توسعه باقی می مانند و به طور مداوم در حال پیشرفت هستند. باری سیلبرت ، مدیرعامل گروه ارزهای دیجیتال ، ساخت و سرمایه گذاری در شرکت های بیت کوین و بلاکچین ، می گوید: “این تقریباً بالاترین ریسک و بالاترین بازدهی است که شما می توانید انجام دهید.”

 

ریسک تنظیم مقررات بیت کوین

سرمایه گذاری در بیت کوین با هر کسری که باشد ، برای ریسک پذیری نیست. بیت کوین رقیب ارز دولتی است و ممکن است برای معاملات بازار سیاه ، پولشویی ، فعالیت های غیرقانونی یا فرار مالیاتی استفاده شود. در نتیجه ، دولت ها ممکن است به دنبال تنظیم ، محدود کردن یا ممنوعیت استفاده و فروش بیت کوین باشند و برخی از آنها قبلاً این کار را کرده اند. دیگران با قوانین مختلفی روبرو می شوند. به عنوان مثال ، در سال 2015 ، وزارت خدمات مالی امور خارجه نیویورک آیین نامه ای را نهایی كرد كه طبق آن شركت هایی كه با خرید ، فروش ، انتقال یا ذخیره سازی بیت کوین سروكار دارند ، برای ثبت هویت مشتریان ، داشتن یك مأمور انطباق و حفظ ذخایر سرمایه ای نیاز دارند. معاملات به ارزش 10،000 دلار یا بیشتر باید ثبت و گزارش شوند.

عدم وجود مقررات یکنواخت در مورد بیت کوین (و سایر ارزهای مجازی) سوالاتی را درباره طول عمر ، نقدینگی و جهانی بودن آنها مطرح می کند.

 

خطر امنیتی بیت کوین

بیشتر افرادی که بیت کوین دارند و از آن استفاده می کنند ، رمزهای خود را از طریق عملیات استخراج به دست نیاورده اند. در عوض ، آنها بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را در هر یک از تعدادی از بازارهای آنلاین معروف، معروف به صرافی های بیت کوین خریداری و می فروشند. صرافی های بیت کوین کاملاً دیجیتالی هستند و مانند هر سیستم مجازی در معرض خطر هکرها ، بدافزارها و اشکالات عملیاتی قرار دارند. اگر سارقی به هارد دیسک رایانه صاحب بیت کوین دسترسی پیدا کند و کلید رمزگذاری خصوصی او را بدزدد ، می تواند بیت کوین های مسروقه را به حساب دیگری منتقل کند. (کاربران می توانند از این امر جلوگیری کنند فقط اگر بیت کوین در رایانه ای که به اینترنت متصل نیست ذخیره شود یا در غیر این صورت با استفاده از کیف پول کاغذی – چاپ کلیدها و آدرسهای خصوصی بیت کوین و نگهداری آنها روی کامپیوتر). ) هکرها همچنین می توانند مبادلات بیت کوین را هدف قرار دهند و به هزاران حساب و کیف پول دیجیتالی که بیت کوین در آنها ذخیره می شود دسترسی پیدا کنند. یک حادثه هک به ویژه مشهور در سال 2014 اتفاق افتاد ، هنگامی که Mt. Gox، صرافی بیت کوین در ژاپن ، پس از سرقت بیت کوین به ارزش میلیون ها دلار مجبور به تعطیلی شد .

این به ویژه وقتی به یاد بیاورید که تمام معاملات بیت کوین دائمی و برگشت ناپذیر هستند ، بسیار مشکل ساز است. این کار مانند معامله با پول نقد است: هر معامله ای که با بیت کوین انجام شود تنها در صورتی قابل برگشت است که شخصی که آن را دریافت کرده است ، آن را پس دهد. شخص ثالث یا پردازنده پرداخت وجود ندارد ، مانند کارت بدهی یا کارت اعتباری – از این رو در صورت وجود مشکلی ، هیچ منبع محافظت و تجدیدنظر وجود ندارد.

 

ریسک بیمه

برخی از سرمایه گذاری ها از طریق شرکت حمایت از سرمایه گذاران اوراق بهادار بیمه می شوند. حساب های عادی بانکی از طریق شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) بسته به حوزه قضایی تا یک مقدار مشخص بیمه می شوند. به طور کلی ، مبادلات بیت کوین و حساب های بیت کوین توسط هیچ نوع برنامه فدرال یا دولتی بیمه نمی شوند. در سال 2019 ، فروشنده اصلی و پلت فرم معاملاتی SFOX اعلام کرد که می تواند بیمه FDIC را به سرمایه گذاران بیت کوین ارائه دهد ، اما فقط برای بخشی از معاملات نقدی.

خطر تقلب در بیت کوین

در حالی که بیت کوین از رمزگذاری کلید خصوصی برای تأیید مالکان و ثبت معاملات استفاده می کند ، کلاهبرداران ممکن است اقدام به فروش بیت کوین های کاذب کنند. به عنوان مثال ، در ژوئیه 2013 ، SEC علیه یک مجری طرح Ponzi مرتبط با بیت کوین اقدام قانونی کرد.

 

ریسک بازار

مانند هر سرمایه گذاری ، ارزش بیت کوین نیز می تواند نوسان داشته باشد. در واقع ، ارزش ارز طی مدت کوتاهی که وجود داشته شاهد نوسانات شدید قیمت است. با توجه به خرید و فروش حجم زیاد در مبادلات ، از حساسیت بالایی نسبت به “اخبار” برخوردار است. براساس CFPB ، قیمت بیت کوین در یک روز در سال 2013 61٪ کاهش یافت ، در حالی که رکورد افت قیمت یک روزه در سال 2014 به اندازه 80٪ بود .

اگر افراد کمتری بیت کوین را به عنوان ارز بپذیرند ، این واحدهای دیجیتالی ممکن است ارزش خود را از دست بدهند و بی ارزش شوند. در واقع ، حدس و گمان هایی وجود داشت که “حباب بیت کوین” هنگامی که در اوج سال 2017 و اوایل سال 2018 قیمت خود را از بالاترین قیمت کاهش یافته بود ، ترکیده است. در حال حاضر رقابت زیادی وجود دارد ، و هرچند بیت کوین برتری زیادی نسبت به صدها ارز دیجیتال دیگر که به لطف شناخت برند و پول سرمایه گذاری خطرناک آن به وجود آمده اند ، دستیابی به موفقیت در فناوری به شکل سکه مجازی بهتر همیشه تهدید محسوب می شود.

 

ریسک مالیاتی بیت کوین

از آنجایی که بیت کوین فاقد صلاحیت در هر حساب بازنشستگی با مزیت مالیاتی است ، گزینه های قانونی و خوبی برای محافظت از سرمایه گذاری ها از مالیات وجود ندارد.

 

انشعابات بیت کوین

در طی سالهای پس از راه اندازی بیت کوین ، موارد متعددی وجود داشته است که اختلافات بین جناحهای ماینرها و توسعه دهندگان باعث انشعابات گسترده ارزهای رمزپایه شده است. در برخی از این موارد ، گروه هایی از کاربران و استخراج کنندگان بیت کوین پروتکل شبکه بیت کوین را تغییر داده اند. این فرآیند “فورکینگ” شناخته می شود و معمولاً منجر به ایجاد نوع جدیدی از بیت کوین با نام جدید می شود. این تقسیم می تواند یک “hard fork” باشد ، که در آن یک سکه جدید تاریخ معاملات را با بیت کوین به اشتراک می گذارد تا یک نقطه تقسیم قاطع ، در آن زمان رمز جدید ایجاد می شود. نمونه هایی از ارزهای رمزنگاری شده که در نتیجه هارد فورک ایجاد شده اند عبارتند از Bitcoin Cash (ایجاد شده در آگوست 2017) ، Bitcoin Gold (ایجاد شده در اکتبر 2017) و Bitcoin SV (ایجاد شده در نوامبر 2017). “soft fork” تغییر پروتکل است که هنوز با قوانین قبلی سیستم سازگار است. به عنوان نمونه Bitcoin soft forks اندازه کل بلوک ها را افزایش داده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code