"> دانلود لوگو دانشگاه های برتر دنیا | با کیفیت بالا فرمت PNG | به همراه شرح مختصر| ربسونا

دانلود لوگوی دانشگاه های برتر دنیا (به ترتیب رتبه بندی)

 

 لوگوی دانشگاه هاروارد

Harvard_shield_wreath

 درباره دانشگاه هاروارد 

دانشگاه هاروارد (به انگلیسی: Harvard University) برترین دانشگاه آمریکا و جهان است و به عنوان دانشگاه خصوصی در شهر کمبریج ایالت ماساچوست در ایالات متحدهٔ آمریکا است. قسمت‌هایی از دانشگاه هاروارد مثل دانشکدهٔ پزشکی و دانشکدهٔ بازرگانی در شهر مجاور کمبریج یعنی بوستون قرار دارد. هاروارد در سال ۱۶۳۶ میلادی (۱۰۱۵ خورشیدی) توسط هیئت قانون‌گذاران «مهاجرنشین (کولونی) خلیج ماساچوست» ساخته شد. این دانشگاه نخستین مؤسسهٔ آموزش عالی در کشور آمریکا و همچنین اولین بنیاد در آمریکای شمالی به‌شمار می‌رود. نام آن در ابتدا «دانشکدهٔ نو» یا «دانشکده در شهرک نو» بود که بعدها در ۱۳ مارس ۱۶۳۹ کشیشی به نام جان هاروارد ۴۰۰ جلد کتاب به کتابخانهٔ این دانشگاه و همچنین مبلغ ۷۷۹ پوند به این دانشگاه کمک نمود. قدیمی‌ترین مؤسسه آموزش عالی در آمریکا به تَبَع نام اولین فردی که زمین و کتاب‌های خود را وقف ساختن آن کرد، هاروارد نام گرفت.

در طول ۴۰ سال ریاست چارلز ویلیام الیوت، وی اصلاحات بزرگی را در این دانشگاه پدیدآورد که از کارهای او می‌توان به: دوره‌های انتخابی، کلاس‌های کوچک و امتحانات ورودی اشاره کرد. این اصلاحات بر روی آموزش و پرورش آمریکا تأثیر گذاشته و هم آموزش متوسطه و هم آموزش عالی آمریکا به این شیوه تغییر یافت.

دانشگاه هاروارد همیشه یکی از بالاترین رتبه‌های دانشگاه‌ها را در سطح جهان داشته و یکی از قدرتمندترین مؤسسه‌های مالی غیرانتفاعی است. این دانشگاه به اتفاق دانشگاه ییل، همیشه دو رقیب اصلی در مسابقات علمی، فوتبال و قایق‌رانی بوده‌اند.

برای دانلود لوگوی دانشگاه هاروارد امریکا کلیک کنید

 لوگوی دانشگاه استنفورد

Stanford_University_seal-2003

درباره دانشگاه استنفورد 

دانشگاه استنفورد (به انگلیسی: Stanford University) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است که در استنفورد، در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا در کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

این دانشگاه دارای دانشکده‌های علوم، بازرگانی، حقوق، پزشکی و مهندسی است. دانشگاه استنفورد بر اساس آخرین رتبه‌بندی تایمز، در هر دو زمینهٔ علوم انسانی و مهندسی، برترین دانشگاه جهان است. همچنین این دانشگاه با ضریب پذیرش ۴٫۷٪، به عنوان رقابتی‌ترین دانشگاه جهان شناخته می‌شود در واقع ورود به استنفورد از هر دانشگاهی در جهان سخت تر است. رتبه‌های دوم و سوم به ترتیب به دانشگاه‌های هاروارد و MIT اختصاص دارند.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه استنفورد شمار زیادی از شرکت‌های بسیار موفق بین‌المللی از جمله گوگل، یاهو، اینستاگرام، نایک و… را تأسیس کرده‌اند. گردش مالی شرکت‌هایی که توسط فارغ‌التحصیلان این دانشگاه تأسیس شده‌اند سالانه ۲٫۷ تریلیون دلار، معادل دهمین اقتصاد قدرتمند جهان است. شصت برندهٔ جایزهٔ نوبل و هفت برندهٔ مدال فیلدز از جمله دانشجویان، استادان یا کارکنان دانشگاه استنفورد بوده‌اند.

برای دانلود لوگو لوگوی دانشگاه استنفورد کلیک کنید

 لوگوی دانشگاه کالیفرنیا

The_University_of_California_1868

درباره دانشگاه کالیفرنیا

دانشگاه کالیفرنیا (به انگلیسی: University of California) یکی از بزرگ‌ترین سیستم‌های دانشگاهی آمریکا است و متشکل از ۱۰ دانشگاه و مرکز علوم پزشکی است. این دانشگاه از لحاظ جایگاه علمی از دانشگاه های مشهوری مانند آکسفورد و کمبریج پیشی گرفته است! رئیس دانشگاه کالیفرنیا هم‌اکنون خانم جنت ناپالیتانو است.

برای دانلود لوگو دانشگاه کالیفرنیا کلیک کنید

 لوگوی دانشگاه کمبریج

800px-University_of_Cambridge_coat_of_arms_official_version

درباره دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج (به انگلیسی: University of Cambridge) در شهر کمبریج (بریتانیا) در کناره رودخانهٔ کَم، واقع شده‌است. این دانشگاه در سال ۱۲۰۹ تأسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی در منطقه انگلیسی زبان و سومین دانشگاه قدیمی در جهان به‌شمار می‌آید. از آن جا که دانشگاه آکسفورد نیز قدمتی قدیمی دارد، از این رو به این دو دانشگاه، «دانشگاه‌های باستان» می‌گویند و نام آن‌ها را آکسبریج نهاده‌اند. این دانشگاه در بسیاری از رشته‌ها بهترین دانشگاه جهان است و در همه رشته‌ها همواره از بهترین‌های دنیا محسوب می‌شود! و دانش آموزان این دانشگاه از بهترین دانشجویان و گزینشی‌ترین آنان در جهان هستند. طبق مقاله ای در سایت US News هیچ دانشگاهی مانند این دانشگاه در تغییر جهان نقش نداشته‌است!

برای دانلود لوگو دانشگاه کمبریج انگلستان کلیک کنید

 لوگوی دانشگاه فناوری ماساچوست

800px-MIT_Seal

درباره دانشگاه فناوری ماساچوست

مؤسسهٔ فناوری ماساچوست (به انگلیسی: Massachusetts Institute of Technology) مشهور به اِم‌آی‌تی برترین دانشگاه دنیا واقع در شهر کمبریج در ایالت ماساچوست آمریکا است که پنج دانشکده اصلی، یک کالج و ۳۲ گروه آموزشی دارد. این دانشگاه معمولاً با نام اختصاری آن یعنی اِم‌آی‌تی (MIT) شناخته می‌شود.
ویلیام بارتون راجرز در سال ۱۸۶۱ آن را ایجاد کرد.
این دانشگاه یکی از مهم‌ترین مراکز علمی تحقیقاتی در آمریکا و جهان به‌شمار می‌رود. دانشگاه ام‌آی‌تی همه ساله به‌عنوان بهترین دانشگاه مهندسی جهان انتخاب می‌شود. در سال ۲۰۱۲، ام‌آی‌تی، طی الگوی تحقیقاتی انجام شده توسط مؤسسهٔ QS برای رتبه‌بندی کلی دانشگاه‌ها، در رتبهٔ اول بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت. در حال حاضر بر اساس مجله تایمز(Qs) (2020)، رتبهٔ این دانشگاه در رتبه اول قرار دارد.
مساحت پردیس دانشگاه در شهر کمبریج ۰٫۷ کیلومتر مربع است که مقابل فاصلهٔ حدود یک مایلی رودی معروف «چارلز» واقع شده‌است. پردیس دانشگاه توسط خیابان «ماساچوست» به دو قسمت تقسیم می‌شود و پل «هاروارد» به آن متصل است.
ریاست فعلی این دانشگاه به عهده رافائل ریف است.
در پردیس دانشگاه ۱۲ موزه و گالری وجود دارد که موزه MIT هر ساله نزدیک به ۱۲۵،۰۰۰ بازدید کننده را به خود اختصاص می دهد.دانشجویان در بیش از ۶۰ گروه موسیقی، تئاتر، نوشتن و رقص شرکت می کنند و حتی اعضای هیئت علمی MIT شامل برندگان جایزه پولیتزر نیز می‌شوند.

برای دانلود لوگو دانشگاه ماساچوست امریکا کلیک کنید

 لوگوی دانشگاه پرینستون

logo_princeton

درباره دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون (به انگلیسی: Princeton University) در شهر پرینستون واقع در ایالت نیوجرسی، ایالات متحدهٔ آمریکاست.

این دانشگاه چهارمین دانشگاه قدیمی در ایالات متحده آمریکا پرافتخارترین دانشگاه‌های جهان است. پرینستون را می‌توان خانهٔ استادان بزرگ فیزیک و ریاضی هم‌چون آلبرت اینشتین دانست. پرینستون دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی را نیز ایجاد کرده‌است. این دانشگاه با مؤسسه مطالعات پیشرفته، معارف الهی پرینستون و کالج کریم وستمینستر دانشگاه راید در ارتباط است. از سال ۲۰۰۱تا سال ۲۰۱۸، دانشگاه پرینستون توسط مؤسسه U.S. News & World Report رتبه اول یا دوم را در میان دانشگاه‌های ملی از آن خود می‌کرده‌است. تا اکتبر ۲۰۱۸ برندگان ۶۵ جایزه نوبل، ۱۵ مدال فیلدز و ۱۳ جایزه تورینگ از فارغ التحصیلان، اساتید و محققان دانشگاه پرینستون بوده‌اند.

برای دانلود لوگو دانشگاه پرینستون امریکا کلیک کنید

  لوگوی دانشگاه آکسفورد

800px-Coat_of_arms_of_the_University_of_Oxford

درباره دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد (به انگلیسی: University of Oxford) که در شهر آکسفورد در منطقه آکسفورد شایر انگلستان قرار دارد، قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی‌زبان جهان به‌شمار می‌رود. با این که تاریخ دقیق تأسیس این دانشگاه معلوم نیست اما قدیمی‌ترین اسناد باقی‌مانده از گذشته نشان می‌دهد که از سال ۱۰۹۶ فرایند آموزش در آکسفورد جریان داشته‌است.که به همین دلیل، آکسفورد قدیمی‌ترین دانشگاه در منطقه انگلیسی زبان و دومین دانشگاه قدیمی در جهان (بعد از دانشگاه بولونیا) شناخته می‌شود.
رشد آکسفورد زمانی شروع شد که هنری دوم تحصیل دانشجویان انگلیسی را در دانشگاه پاریس ممنوع کرد. هم چنین پس از اختلافی که بین دانشجویان و مسئولین آکسفورد در سال ۱۲۰۹ پدیدار شد، عده‌ای از کادر آکادمیک این دانشگاه به شهر کمبریج رفته و دانشگاهی را که امروزه به نام دانشگاه کمبریج می‌شناسیم را تأسیس کردند.
دانشگاه آکسفورد از مؤسسات و دانشکده‌ها و دپارتمان‌های مختلفی تشکیل شده‌است ه‌است و بزرگترین دانشگاه جهان با هزینه بورسیه ۸۴ میلیون پند است و صادر کننده بالاترین مدرک تحصیلی جهان اکسفورد دیپلماد است که فقط ۳ نفر در جهان این مدرک را دارند که یکی از این افراد پرفسور پرویز رضوان است که ایرانی است . هم‌چنین به‌خاطر قدمت قدیمی این دانشگاه و دانشگاه کمبریج، نام این دو را آکسبریج نهادند.

برای دانلود لوگو دانشگاه آکسفورد انگلستان کلیک کنید

 لوگوی دانشگاه فناوری کالیفرنیا

Caltech_logo

درباره دانشگاه فناوری کالیفرنیا 

مؤسسه فناوری کالیفرنیا (به انگلیسی: California Institute of Technology) مشهور به CalTech دانشگاهی است خصوصی، تحقیقاتی و معتبر که در پاسادنا در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۹۱ تأسیس شد. این مؤسسه ۲۱۰۰ دانشجو دارد که از این تعداد ۹۰۰ نفر در مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستند. آزمایشگاه پیشرانهٔ جت که متعلق به ناسا می‌باشد تحت ادارهٔ این دانشگاه می‌باشد .Caltech همچنین فرصتهای عالی برای مطالعه و اجرای موسیقی ، تئاتر و هنرهای تجسمی ارائه می دهد ، کلیه فعالیتهایی که در تحقق مأموریت Caltech برای نقش در تحقق مأموریت موسسه “آموزش دانشجویان برجسته برای تبدیل شدن به اعضای خلاق جامعه” نقش اساسی دارند.
کریستف کخ، ریچارد فاینمن، استیون ولفرم، کیپ ثورن، و رابرت میلیکان عضو هیئت علمی این دانشگاه، و کمال‌الدین جناب و مرتضی قریب از دانش‌آموختگان این دانشگاه هستند.

برای دانلود لوگو دانشگاه فناوری کالیفرنیا کلیک کنید

لوگوی دانشگاه کلمبیا امریکا

800px-Logo_of_Columbia_University

درباره دانشگاه کلمبیا امریکا

دانشگاه کلمبیا (به انگلیسی: Columbia University) از قدیمی‌ترین و معتبرین دانشگاه‌های آمریکا و جهان به‌شمار می‌آید.
این دانشگاه اکنون داری ۳۵۴۳ استاد و ۲۴۸۲۰ دانشجو است.
این دانشگاه عضو آیوی لیگ است و در مرکز شهر نیویورک واقع است.
یکی از معتبرترین دستاوردهای دانشگاه کلمبیا بالاترین میزان جایزهٔ نوبل برای استادان یا فارغ التحصیلان این مؤسسه است که از تمام دانشگاه‌های دنیا با فاصله فزونی می‌گیرد.
جایزه پولیتزر که معتبرترین جایزه روزنامه‌نگاری در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود، هر ساله با نظارت دانشگاه کلمبیا به روزنامه‌نگاران و نیز نویسندگان، شاعران و موسیقی‌دانان برجسته اهدا می‌شود.
کتابخانه این دانشگاه شامل بیش از ۹ میلیون جلد کتاب است. یکی از نکات این کتابخانه بخش Avery Architectural and Fine Arts Library است که بالغ بر ۴۰۰۰۰۰ جلد کتاب دارد که در آمریکا بزرگترین منبع این مبحث به حساب می‌آید.

برای دانلود لوگو دانشگاه کلمبیا امریکا کلیک کنید

لوگوی دانشگاه شیکاگو 

University_of_Chicago_Modern_Etched_Seal

درباره دانشگاه شیکاگو 

دانشگاه شیکاگو (به انگلیسی: University of Chicago) از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است و در ایالت ایلینوی در آمریکا واقع است.
این دانشگاه به تنهایی با ۸۲ برنده جایزه نوبل در تاریخ عجین بوده‌است.
این دانشگاه مشاهیر متعددی اعم از دانش آموختگان و اساتید مجرب زیادی را در خود جای داده‌است.
در سال ۲۰۰۸، یک دانش‌آموخته دانشگاه شیکاگو، در یک بخشش بدون سابقه، مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار به دانشگاه سابق خود بابت قدردانی اهدا نمود. جان راکفلر، سرمایه‌گذار نامی آمریکایی، از این دانشگاه به عنوان بهترین سرمایه‌گذاری در عمر خویش نام برده‌است. باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۴ به تدریس دروس حقوق اساسی در دانشکده حقوق این دانشگاه، اشتغال داشته‌است.

برای دانلود لوگو دانشگاه شیکاگو کلیک کنید

لوگوی دانشگاه ییل امریکا

800px-Yale_University_Shield

درباره دانشگاه ییل امریکا

دانشگاه ییل (به انگلیسی: Yale University) از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا و جهان به حساب می‌آید. دانشگاه ییل، دانشگاهی خصوصی است که در سال ۱۷۰۱ میلادی در شهر نیوهیون ایالت کنتیکت آمریکا تأسیس شد.
بر اساس آمار سال ۲۰۰۸ یواس‌نیوز این دانشگاه در رتبه دوم در بین ۵۸۰۰۰ دانشگاه جهان انتخاب شده‌است!. طبق مقایسه سایت versus.com که معتبرترین سایت مقایسه جهان است، این دانشگاه در تمامی زمینه‌ها از دانشگاه آکسفورد و کمبریج برتری کامل داشت!.بسیاری از روسای جمهور آمریکا و همچنین سران دولتی از جمله بیل کلینتون، جورج دبلیو بوش، جان کری و هیلاری کلینتون از این دانشگاه فارغ‌التحصیل گردیده‌اند.
بر اساس آمار «یو اس نیوز» دانشکده حقوق این دانشگاه همواره رتبه اول را در بین دانشگاه‌های آمریکا احراز کرده‌است. همچنین در سال ۱۸۶۱ اولین مدرک تحصیلی دکتری در آمریکا به فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم و هنر این دانشگاه داده شده‌است.

برای دانلود لوگو دانشگاه ییل امریکا کلیک کنید

لوگوی دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس

800px-The_University_of_California_UCLA

درباره دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس

دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (به انگلیسی: University of California, Los Angeles) مشهور به یوسی‌ال‌ای (به انگلیسی: UCLA)، از مطرح‌ترین و برترین دانشگاه‌های جهان درآمریکا به‌شمار می‌آید. این دانشگاه در ناحیه وست وود شهر لس‌آنجلس از ایالت کالیفرنیا واقع است. این دانشگاه ۳۳۷ رشته تحصیلی را در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند و با پذیرش ۲۹۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۱۳۰۰۰ دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی بیشترین تعداد ثبت نام دانشجو را در ایالت کالیفرنیا دارد. بعلاوه، این دانشگاه بیشترین تعداد متقاضی پذیرش را در میان دانشگاه‌های دنیا در پاییز سال ۲۰۱۴ داشته‌است. طبق رتبه‌بندی شانگهای، این دانشگاه از لحاظ علمی از تمامی دانشگاه‌های قاره آسیا و اروپا (بدون در نظر گرفتن دانشگاه آکسفورد و کمبریج) برتر است!
در ۱۹۱۹ بنیانگذاری شد و دومین پردیس دانشگاهی همهٔ منظورهٔ سیستم دانشگاه کالیفرنیا شد. نام آن در سال ۱۹۲۷ به دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس تغییر کرد.

برای دانلود لوگو دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس کلیک کنید

لوگوی دانشگاه کرنل امریکا

Cornell_Seal

درباره دانشگاه کرنل امریکا

دانشگاه کرنل (به انگلیسی: Cornell University) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا و جهان و از اعضای آیوی لیگ است که طبق سیاست‌های اعطای زمین برای راه‌اندازی مراکز پژوهشی توسط دولت فدرال ایالات متحده آمریکا در شهر دانشگاهی ایتاکا در ایالت نیویورک تأسیس شده‌است. براساس رتبه‌بندی QS این دانشگاه رتبه ۱۴ دنیا را به دست آورد و همین موضوع برای بیان عظمت علمی این دانشگاه کافی است! همچنین در ۱۷ رشته بالاتر از دانشگاه آکسفورد قرار گرفت!. این دانشگاه دانشگاه کرنل در سال ۱۸۶۵ توسط عزرا کرنل و اندرو دیکسون وایت با هدف آموزش و فراهم کردن امکان مشارکت در تمامی زمینه‌های علمی – از شاخه‌های نظری و کلاسیک دانش گرفته تا دانش‌های کاربری- بنا نهاده شد. ایده تأسیس مرکزی آموزشی با چنین اهدافی در آن زمان امری دور از ذهن و غیرمعمول بود و کرنل و دیکسون که مصر بر عملی کردن ایده‌ها و تفکرات خود بودند، در نهایت با اعلام شعار دانشگاه به ایده‌های خود جامه عمل پوشاندند. در سال ۱۸۶۵، عزرا کرنل چنین سخنی را ایراد کرد: «من برآنم تا مؤسسه‌ای بنا بگذارم. که در آن هر فرد قادر به یافتن آموزش‌های مدنظر خود در هر زمینه‌ای باشد.»

در حال حاضر دانشگاه کرنل دارای هفت دانشکده در سطح کارشناسی و هفت دانشکده در سطح تحصیلات تکمیلی در پردیس اصلی ایتاکا است و هر دانشکده و هر گروه آموزشی به‌طور مستقل استانداردهای خاص پذیرش دانشجو و برنامه‌های آموزشی خاص را دارد. همچنین دانشگاه مدیریت دو پردیس اقماری در زمینه پزشکی را در شهر نیویورک و در شهر آموزشی در دوحه قطر بر عهده دارد. کرنل یکی از سه دانشگاه خصوصی آمریکا است که تحت سیاست‌های اعطای زمین برای دانشگاه‌ها دایر شده‌است و از این منظر تنها دانشگاه ایالت نیویورک به‌شمار می‌رود. البته لازم است ذکر شود که سه دانشکده از بین هفت دانشکده کرنل در سطح کارشناسی تحت سیستم دانشگاه‌های ایالتی نیویورک معروف به SUNY اداره می‌شوند. از جمله دانشکده کشاورزی و دانشکده دامپزشکی. به عنوان یک دانشگاه بنا نهاده شده بر اساس سیاست‌های اعطای زمین، هر ساله کمک هزینه‌ای از سوی ایالت نیویورک برای مأموریت‌های خاص آموزشی به دانشگاه کرنل اهدا می‌شود و دانشگاه نیز از جمله مجریان برنامه‌های گسترش همکاری‌های بین دانشگاهی در سطح ملی به‌شمار می‌رود. پردیس ایتاکای دانشگاه کرنل مساحتی در حدود ۳٬۰۱۵٬۰۰۰ متر مربع دارد و در صورتی که سایر املاک مجاور دانشگاه را که به پژوهش‌های مربوط به گیاه‌شناسی اختصاص داده شده‌است، به حساب آوریم، به مساحتی بیش از ۱۷/۵ کیلومتر مربع خواهد رسید که با این حساب دانشگاه کرنل وسیع‌ترین دانشگاه ایالت نیویورک خواهد بود.

برای دانلود لوگو دانشگاه کرنل امریکا کلیک کنید

 لوگوی دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو

800px-University_of_California,_San_Diego_seal

درباره دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو

دانشگاه کالیفرنیا (سن دیگو) (به انگلیسی: University of California, San Diego) از دانشگاه‌های ایالتی آمریکا به حساب می‌آید. این دانشگاه در محله لاهویا شهر سن دییگو از ایالت کالیفرنیا واقع است.
کتابخانه مرکزی این دانشگاه به افتخار دکتر سوس نامگذاری شده‌است. مساحت این دانشگاه حدود ۸۶۶ هکتار در نزدیکی اقیانوس آرام، است که پردیس اصلی در حدود ۴۶۶ هکتار می‌باشد. دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو در سال ۱۹۶۰ در نزدیکی مؤسسه اقیانوس‌شناسی Scripps تأسیس شده‌است و در بین ۱۰ دانشگاه با قدمت کالیفرنیا در رتبه هفتم قرار دارد و بیش از ۲۰۰ برنامه کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را ارائه می‌دهد. در سال ۲۰۱۹ تعداد کل دانشجویان این دانشگاه ۳۳۹۳۵ اعلام شده‌است که از این میان ۸۱ درصد آن را دانشجویان دوره کارشناسی و ۱۹ درصد را دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل می‌دهند. تا اوت ۲۰۱۸، استادان، محققان و فارغ التحصیلان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو موفق به کسب ۲۰ جایزه نوبل، ۳مدال فیلدز، ۸ مدال ملی علوم آمریکا، ۸ فلوشیپ مک آرتور و ۲ جایزه پولیتزر شده‌اند. علاوه براین در حال حاضر ۲۹ استاد این دانشگاه در آکادمی ملی مهندسی آمریکا،  ۷۰ استاد در آکادمی ملی علوم آمریکا، ۴۵ استاد در انستیتو پزشکی و ۱۱۰ استاد در آکادمی ملی علوم و هنر آمریکا عضو هستند.

برای دانلود لوگو دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو کلیک کنید

لوگوی دانشگاه واشینگتن 

800px-University_of_Washington_Seal

درباره دانشگاه واشینگتن

دانشگاه واشینگتن (به انگلیسی: University of Washington) یکی از دانشگاه‌های دولتی ایالات متحده آمریکا بوده و واقع در دانشگاه ایالت واشینگتن می‌باشد. دانشگاه که یک مؤسسه آموزشی عمومی و تحقیقاتی محسوب می‌شود در سال ۱۸۶۱ در «سیاتل» واشینگتن تأسیس گردید، و به عنوان دانشگاهی بزرگ در شمال غربی آمریکا به شمار می‌آید. دانشگاه بجز «سیاتل» که به عنوان مرکز دانشگاه شناخته می‌شود در شهرهای «تاکوما» و «بوتهل» نیز شعبه دارد.
دانشگاه واشینگتن دارای رشته‌های متنوعی است. طبق رتبه‌بندی U.S. News، دانشکدهٔ کامپیوتر و بیوپزشکی این دانشگاه در میان پنجاه دانشگاه برتر آمریکا می‌باشد .  در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS در سال ۲۰۲۰ دانشگاه واشینگتن در رده ۶۸دنیا و بیست و سوم آمریکا قرار گرفته‌است. همچنین در رتبه‌بندی مؤسسه تایمز در سال ۲۰۲۰ این دانشگاه رتبه ۲۶را در بین دانشگاه‌های جهان از آن خود کرده‌ است.

برای دانلود لوگو دانشگاه واشینگتن کلیک کنید

لوگوی دانشگاه جان هاپکینگز امریکا

Johns_Hopkins_University's_Academic_Seal

درباره دانشگاه جان هاپکینگز امریکا

دانشگاه جانز هاپکینز (به انگلیسی: Johns Hopkins University) قدیمی‌ترین و یکی از معتبرترین دانشگاههای تحقیقاتی ایالات متحده آمریکا است که در شهر بالتیمور در ایالت مریلند واقع است. این دانشگاه در ۲۲ ژانویه ۱۸۷۶ شروع به فعالیت کرد و به اسم تأمین‌کننده مالی آن جانز هاپکینز نامیده شد. کمک هفت میلیون دلاری جانز هاپکینز به این دانشگاه، که بیش از نیمی از آن خرج ساخت بیمارستان دانشگاه جانز هاپکینز شد، بزرگترین کمک نوع‌دوستانه تاریخ آمریکا تا آن زمان بود.
این دانشگاه الگوی مدیریتی خود را از دانشگاه‌های برجسته آلمانی آن زمان که پژوهش- بنیاد (و نه آموزش- بنیاد) بودند برگرفت و از این رو نخستین دانشگاه پژوهشی آمریکا لقب گرفت. هم اینک نیز پس از گذشت سال‌ها همچنان با جذب بودجه پژوهشی سالانه بیش از دو میلیارد دلار از نهادهای دولتی همچنان صدرنشین پژوهش در میان دانشگاه‌های آمریکا می‌باشد.
جانز هاپکینز همواره از زمان تأسیس خود یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی جهان محسوب شده
 و از گزینشی‌ترین دانشگاه‌های آمریکا به‌شمار می‌آید. برای بیش از سی و پنج سال متوالی بنیاد ملی علوم آمریکا این دانشگاه را در رتبه نخست سرمایه‌گذاری و هزینه مالی در رشته‌های علمی، پزشکی، و مهندسی در میان تمامی دانشگاه‌های آمریکا به‌شمار آورده‌است.
از زمان تأسیس این دانشگاه در سال ۱۸۷۶، سی و شش برنده جایزه نوبل به این دانشگاه وابسته بودند که نخستین آن‌ها وودرو ویلسون، رئیس‌جمهور آمریکا، است که مدرک دکترای خود را در تاریخ و علوم سیاسی از این دانشگاه گرفت.

برای دانلود لوگو دانشگاه جان هاپکینگز امریکا کلیک کنید

لوگوی کالج دانشگاهی لندن

university-college-london-logo-clipart

درباره دانشگاه کالج دانشگاهی لندن

کالج دانشگاهی لندن (به انگلیسی: University College London) معروف به یو سی ال UCL، دانشگاهی دولتی و تحقیقاتی در بریتانیا می‌باشد که پردیس دانشگاهی اصلی آن در منطقهٔ بلومزبری، در شهر لندن واقع است. این دانشگاه یک کالج مستقل و قدیمی‌ترین بخش دانشگاه لندن بوده و یکی از دو کالج بنیانگذار آن است. یوسی‌ال در ۱۸۲۶ میلادی تحت نام دانشگاه لندن و به عنوان جایگزینی سکولار برای دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج تأسیس شد؛ لذا پذیرش در این دانشگاه بدون توجه به دین و اعتقاد دانشجویان صورت می‌گرفت. شعار دانشگاه یوسی‌ال نیز بر این سیاست تأکید دارد: «بگذارید همه آنانی بیایند که با شایستگی خود، سزاوار بهترین پاداش‌ها هستند.»
«یو سی ال» از مهمترین مراکز تحقیقات و تحصیلات عالی در دنیا بشمار می‌رود. سازمان QS در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۴ دانشگاه‌های جهان، UCL را پنجمین دانشگاه برتر دنیا دانست. سازمان رتبه‌بندی شانگهای (Shanhai) همچنین این دانشگاه را چهارمین مرکز مهم علمی اروپا معرفی کرد. یوسی‌ال پذیرای حدود ۳۶۰۰۰ دانشجو است. این دانشگاه همچنین دارای ۱۱۰۰۰ کارمند می‌باشد، که ۶۰۰۰ نفر از آنان در بخش آکادمیک فعال بوده و ۹۲۰ نفر از آنان دارای مقام پروفسوری هستند. یوسی‌ال دومین دانشگاه بریتانیا از لحاظ تعداد پروفسور بشمار می‌رود. این دانشگاه همچنین تعدادی موزه دربردارد که مهمترین آنان موزهٔ باستانشناسی مصر (موسوم به موزهٔ پتری)، و موزه جانورشناسی گرانت هستند.
از مهمترین دستاوردهای این دانشگاه و محققین آن می‌توان به کشف ساختار مولکولی دی ان ای توسط جیمز واتسون و فرانسیس کریک اشاره کرد.
پردیس زیبا و تاریخی این دانشگاه در فیلم‌های زیادی، منجمله فیلم سرآغاز کریستفر نولان استفاده شده‌است.

برای دانلود لوگو کالج دانشگاهی لندن کلیک کنید

لوگوی دانشگاه پنسیلوانیا

800px-University_of_Pennsylvania_seal_1894

درباره دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا (به انگلیسی: University of Pennsylvania)، مشهور به یو. پن (UPenn)، دانشگاهی واقع در ایالت پنسیلوانیای آمریکا است. این دانشگاه از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا و جهان به حساب می‌آید. این دانشگاه، که در شهر فیلادلفیا قرار دارد، در سال ۱۷۴۰ تأسیس شده و عضو آیوی لیگ است و از لحاظ قدمت چهارمین دانشگاه قدیمی آمریکا محسوب می‌شود. دانشگاه پنسیلوانیا نخستین دانشگاه آمریکایی است که به شکل همزمان رشته‌هایی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه کرده‌است. در ده سال اخیر، ۹ نفر از استادان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پنسیلوانیا موفق به کسب جایزه نوبل شده‌اند، و در سال ۲۰۱۰ این دانشگاه در بین پنج دانشگاه برتر تحقیقاتی آمریکا جای گرفت.
براساس رتبه‌بندی مؤسسه QS که در سال ۲۰۲۰ صورت گرفته است دانشگاه پنسیلوانیا در رتبه ۱۵دانشگاه‌های جهان و هشتم آمریکا قرار دارد. بر اساس رتبه‌بندی مؤسسه تایمز این دانشگاه در رتبه ۱۱دنیا در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته‌است.

برای دانلود لوگو دانشگاه پنسیلوانیا امریکا کلیک کنید

لوگوی دانشگاه فناوری فدرال زوریخ سوئیس

 

 

1920px-ETH_Zürich_Logo_black

 

 

درباره دانشگاه فناوری فدرال زوریخ سوئیس

مؤسسه فناوری فدرال زوریخ (به آلمانی: Eidgenössische Technische Hochschule Zürich)، یکی از معتبرترین دانشگاه های اروپا و جهان است که در شهر زوریخ قرار دارد.
درحال حاضر بیش از ۱۷۰۰۰ دانشجو از ۸۰ کشور جهان در مقاطع مختلف مشغول تحصیل هستند.  جایگاه این دانشگاه در بین برترین‌های جهان، در رشته‌های مهندسی، ردهٔ ۶ جهان و در رشته‌های علوم و ریاضیات، ردهٔ ۱۵ جهان می‌باشد. این دانشگاه برندهٔ ۲۱ جایزهٔ نوبل را در لوح افتخارات خود دارد که می‌توان از آلبرت اینشتین ، ریچارد ارنست و ریچارد اف. هک نام برد.
این مؤسسه در سال ۱۸۵۴ میلادی پایه‌گذاری و در سال ۱۸۵۵ به عنوان انستیتو پلی تکنیک شروع بکار نمود. در سال ۱۹۱۱ با پذیرش رشته‌های مختلف دانشگاهی، تبدیل به دانشگاه گردید و به نام جدید تغیر عنوان داد.
ساختمان مرکزی آن در قلب زوریخ در سال ۱۸۶۰ میلادی و پردیس Hönggerberg در سال ۱۹۶۴ ساخته شده‌است.
در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS در سال ۲۰۲۰ این دانشگاه در رتبه ششم جهان و اول سوئیس قرار گرفته است. همچنین براساس رده بندی دانشگاه های جهان که موسسه تایمز در سال ۲۰۲۰ انجام داده است دانشگاه ETH در رتبه سیزدهم دانشگاه های دنیا قرار گرفته است.

برای دانلود لوگو دانشگاه فناوری زوریخ سوئیس کلیک کنید

لوگوی دانشگاه توکیو ژاپن

800px-UnivOfTokyo_logo

درباره دانشگاه توکیو ژاپن

دانشگاه توکیو (به ژاپنی: 東京大学، Tōkyō daigaku) که به اختصار به آن (به ژاپنی: 東大، Tōdai) گفته می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مراکز آموزش عالی کشور ژاپن است که در سطح جهانی مقام والایی در کلیه زمینه‌های آموزشی و فرهنگی دارد. این دانشگاه بر پایه رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در آسیا رتبه اول را کسب کرده‌است.  دانشگاه توکیو ۱۰ دانشکده دارد و هر ساله نزدیک به ۳۰٬۰۰۰ دانشجو ثبت‌نام می‌کند که ۲٬۱۰۰ دانشجوی بین‌المللی هستند. این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های برگزیده‌ای است که وزارت علوم ژاپن در راستای پروژه دانشگاهی ژاپن ۲۰۱۴ بودجه آن را افزایش داده است تا توان رقابتی ژاپن در آموزش در سطح جهان افزایش یابد.
افراد سرشناسی بسیاری از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند که در میان آن‌ها ۱۷ نخست‌وزیر، ۷ برنده جایزه نوبل و ۳ برنده جایزه معماری پریتزکر هستند.

برای دانلود لوگو دانشگاه توکیو ژاپن کلیک کنید

لوگوی دانشگاه کالیفرنیا، سان‌فرانسیسکو 

800px-The_University_of_California_1868_UCSF

درباره دانشگاه کالیفرنیا، سان‌فرانسیسکو 

دانشگاه کالیفرنیا، سان‌فرانسیسکو (به انگلیسی: University of California, San Francisco) از معتبرترین دانشگاه‌های علوم پزشکی آمریکا و جهان به حساب می‌آید. این دانشگاه در شهر سانفرانسیسکو از ایالت کالیفرنیا واقع است.

برای دانلود لوگو دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو کلیک کنید

لوگوی دانشگاه کالج سلطنتی لندن یا امپریال کالج لندن

1200px-Imperial_College_London_crest

درباره کالج سلطنتی لندن یا امپریال کالج لندن

کالج سلطنتی لندن یا امپریال کالج لندن (به انگلیسی: Imperial College London) یکی از معتبرترین موسسات آموزش عالی بریتانیا و جهان در زمینه‌های مهندسی، علوم پزشکی و اقتصاد است. این دانشگاه با ضریب پذیرش ۸% در سال ۲۰۱۷ از هر دانشگاهی در انگلستان و کل اروپا و حتی در آسیا برای ورود سخت تر است!، و در این زمینه با دانشگاه MIT برابری میکند!
این دانشگاه واقع در کنزینگتون جنوبی در مرکز لندن واقع است، که ورودی اصلی دانشگاه در خیابان نمایشگاه اکسیبیشن رود قرار دارد.
این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی تایمز هشتمین دانشگاه برتر جهان است.

برای دانلود لوگو کالج سلطنتی لندن یا امپریال کالج لندن کلیک کنید

لوگوی دانشگاه میشیگان

800px-University_of_Michigan_seal

درباره دانشگاه میشیگان

دانشگاه میشیگان (به انگلیسی: University of Michigan)، یکی از معتبرترین و برترین دانشگاه‌های دولتی ایالات متحده آمریکا می‌باشد و در ایالت میشیگان و شهر ان‌آربور واقع شده‌است. این دانشگاه همچنین دارای دو پردیس دانشگاهی دیگر در شهرهای دیربورن و فلینت می‌باشد و یک مرکز پژوهشی در شهر دیترویت دارد. این دانشگاه یکی از اعضای بنیادین انجمن دانشگاه‌های آمریکایی نیز می‌باشد. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه ایالت میشیگان است که در سال ۱۸۱۷ میلادی در شهر دیترویت بنیانگذاری شد، درست ۲۰ سال پیش از اینکه منطقه میشیگان به‌طور رسمی به ایالت تبدیل شود.

برای دانلود دانشگاه میشیگان امریکا کلیک کنید

لوگوی دانشگاه واشینگتن در سن‌لوئیس

800px-WashUShielding

درباره دانشگاه دانشگاه واشینگتن در سن‌لوئیس

دانشگاه واشینگتن در سن‌لوئیس (به انگلیسی: Washington University in St. Louis) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بوده و در شهر سن‌لوئیس در ایالت میزوری واقع است.
موزه هنر میلدرد لین کمپر متعلق به این دانشگاه است.

بیمارستان بارنز-جوییش بیمارستان معروف آموزشی علوم پزشکی این دانشگاه است.
آرتور هالی کامپتون بین سالهای ۱۹۴۶ تا ۱۹۵۳ ریاست دانشکده فیزیک و دانشگاه واشینگتن در سن‌لوئیس را بر عهده داشت.

برای دانلود دانشگاه واشینگتن در سن لوئیس امریکا کلیک کنید

لوگوی دانشگاه دوک امریکا

Duke_University_Crest

درباره دانشگاه دوک امریکا

دانشگاه دوک (به انگلیسی: Duke University) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا و جهان بوده و در شهر دورهام در ایالت کارولینای شمالی واقع است. این دانشگاه که در شهر امروزی ترینیتی، کارولینای شمالی در سال ۱۹۳۸ توسط متدیست‌ها و کواکرها تأسیس شده، در سال ۱۸۹۲ به دورهام منتقل شد. در سال ۱۹۲۴، صنعتگر تنباکو و برق جیمز بیوکنن دوک دانشگاه دوک را تأسیس کرد، در آن زمان دانشگاه نامش را به افتخار پدر درگذشتهٔ او، واشینگتن دوک عوض کرد.
پردیس دانشگاه ۸٬۶۰۰ acre (۳۵ کیلومتر مربع) در سه پردیس همجوار در دورهام و یک آزمایشگاه دریایی در بووفرت، کارولینای شمالی را در بر می‌گیرد.
دانشگاه دوک همواره جز بهترین دانشگاه‌های جهان در بسیاری از رده‌بندی‌های معتبر قرار گرفته‌است. بر اساس مطالعهٔ نشریهٔ نیویورک تایمز، فارغ التحصیلان این دانشگاه در زمان استخدام بسیار مورد توجه و احترام می‌باشند. از دانش آموختگان این دانشگاه می‌توان چارلی رز، ملیندا گیتس، و ران پال را نام برد.

برای دانلود دانشگاه دوک امریکا کلیک کنید

 

۰/۵ (۰ Reviews)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code